Historie

Český svaz fullcontactu a ostatních bojových umění (dále ČSFu) byl založen v polovině roku 1992 a byl v prvopočátku nejvíce spjat s Českým svazem karate, v jehož rámci tvořil samostatnou sekci. Za hlavní zakladatele ČSFu lze považovat K. Strnada, T. Grubera, S. Svobodu a D. Vičíka, kteří se dále nemalou měrou podíleli i na dalším rozvoji kickboxingu v Čechách.

První české závodníky, startující pod hlavičkou ČSFu, bylo možno spatřit již na mezinárodním turnaji Vienna Open 92. Byli to Hadrovský a Holíček. Tento turnaj byl ale obsazen i dalšími českými závodníky, startujícími jednak za Českou asociaci amatérského kickboxu vedenou R. Hladíkem (byli to Sobotka, Pechánek, Šamberger, Frabša, Mikola), jednak za samostatný klub Ústí Gym pod vedením M. Schejbala (Lejnar, Hajný, Sládek, Kubíček), dále za Karate klub Karlovy Vary R. Stránského a nakonec za Kung-fu centrum Most Petra Václavíka.

Rok 1992 byl rokem organizovaného rozmachu bojových sportů v Čechách. Vznikal nejen kickbox, ale i thajský box apod. Vedle ČSFu vznikaly další asociace jako např.: ČAAK – Česká amatérská asociace kickboxu (R. Hladik, M. Simon, M. Frabša, M. Sobotka), která byla českým zástupcem mezinárodní organizace IAKSA, a dále např. CMTA – Česká asociace thajského boxu (P. Macháček, D. Brousil).

ČSFu od roku 1992 zvyšoval svůj počet sdružených sportovních klubů kickboxu v Čechách a na Moravě s tím, že od roku 1993 spolupracoval s ČAK – Českou asociací kickboxu (M. Frabša, M. Sobotka, M. Schejbal, M. Simon, D. Macák).

V roce 1994 se ČSFu stalo členem světové asociace WAKO (World Association of Kickboxing Organizations).

Na jaře roku 1995 se spojil ČSFu s ČAK, čímž vznikla nová struktura ČSFu. Vzniklé administrativní centrum pro kickbox výrazně přispělo k dalšímu kvantitativnímu i kvalitativnímu rozvoji kickboxu v České republice.